OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر اطلاع رسانی عمان

تاکید ایران و عمان بر توسعه همکاری‌های رسانه ای

«علی نجفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه بیست و سوم مهرماه با عبدالله بن ناصر الحراصی وزیر اطلاع رسانی عمان دیدار و درباره راه های تقویت روابط دو کشور در زمینه های رسانه، فرهنگ و هنر گفتگو کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به ظرفیت ها، امکانات و توانمندی های ج.ا.ا در زمینه فرهنگ، هنر و رسانه و زمینه های مشترک مناسبی که وجود دارد، برای تقویت هرچه بیشتر همکاری در این زمینه ها اعلام آمادگی کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا فرهنگ، هنر، آداب و رسوم مردم دو کشور را بیشتر به یکدیگر بشناسانیم که موجب تقویت هرچه بیشتر روابط دولت و مردم می شود.

سفیر کشورمان همچنین همکاری در حوزه دیپلماسی عمومی و روابط فرهنگی را یکی از مبادی اصلی برای توسعه روابط اقتصادی توصیف کرد و آمادگی کشورمان را برای همکاری متقابل رسانه‌ای، فرهنگی و برگزاری فعالیت‌های نمایشگاهی و تسهیل فعالیت اصحاب فرهنگ و رسانه اعلام کرد.

وزیر اطلاع رسانی عمان نیز در این دیدار ضمن خوشآمدگویی به سفیر جمهوری اسلامی ایران و اعلام آمادگی برای همکاری در انجام ماموریت ایشان در عمان و با اشاره به اینکه روابط دو کشور تاریخی و عمیق است و محدود به دولت ها نبوده بلکه مردم دو کشور هم پیوندهای مستحکمی داشته اند، از توسعه مناسبات رسانه ای، فرهنگی و هنری فیمابین استقبال کرد.

ایشان همچنین سیاست‌های عمان پس از حضور سلطان هیثم را ثابت و در امتداد سیاست‌های سلطان قابوس توصیف و ابراز امیدواری کرد که همکاری های دو کشور به ویژه در زمینه رسانه ای و فرهنگی در دوره جدید نیز ادامه یابد.


1399/07/27

Bookmark and Share   شماره خبر :2256 تعداد بازدید :31

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload