OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان

دیدار سفیر ایران با وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان سلطنت عمان

دیدار سفیر ایران با وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان سلطنت عمان


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان به نقل از سفارت ایران در مسقط, «علی نجفی خوشرودی» سفیر جمهوری اسلامی ایران ظهر روز یکشنبه بیستم مهرماه ۱۳۹۹با آقای ذی یزن بن هیثم آل سعید وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان و فرزند ارشد سلطان عمان دیدار و درباره همکاری‌های دو کشور گفتگو کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به برخورداری دو کشور از فرهنگ، تاریخ و تمدن، جایگاه سلطنت عمان را در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اهمیت توصیف کرد و گفت: دو کشور ایران و عمان روابط سیاسی و اقتصادی خوبی دارند و این امر بستر مناسبی برای توسعه همکاری‌های فرهنگی و ورزشی بوجود می آورد.

نجفی خوشرودی ضمن قدردانی از همکاری‌های مشترک میان دو کشور در عرصه‌های فرهنگی و هنری، دوستی و محبت را موجب ماندگاری مناسبات فرهنگی خواند و تاکید کرد: ظرفیت‌های عظیمی در میان فرهیختگان، فعالان فرهنگی، هنری و ورزشی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و ما علاقمند به تقویت و توسعه همکاری‌های فرهنگی، هنری و ورزشی دو ملت هستیم.

سفیر کشورمان حضور اقشار مختلف بازرگانی، فرهنگی و علمی ایرانی مقیم در سلطان نشین عمان را فرصت مغتنمی‌برای بهره گیری از وجود آنان در فعالیت‌های مشترک دانست و تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با برگزاری فعالیت‌های مشترک از جمله برگزاری هفته فرهنگی، تهیه فیلم و سریال و مسابقات و اردوهای ورزشی در دو کشور زمینه را برای تحکیم پیوند صلح، دوستی و محبت دو ملت بکار گیرد.
آقای ذی یزن بن هیثم آل سعید وزیر فرهنگ، ورزش و جوانان عمان نیز در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور را عمیق و با تاریخ و فرهنگ مشترک توصیف کرد و از توسعه مناسبات فرهنگی، هنری و ورزشی استقبال کرد.

وی سیاست‌های کشورش را پس از حضور سلطان هیثم در امتداد سیاست‌های سلطان فقید سلطان قابوس عنوان و ابراز امیدواری کرد که همکاری دو کشور به ویژه در زمینه فرهنگی و ورزشی در دوره جدید، به سطح مطلوبی ارتقا یابد.

در این دیدار که سید علی موسوی زاده رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت, دو طرف همچنین ضمن بررسی فعالیت‌های گذشته، راهکاری‌های توسعه همکاری‌های فرهنگی، هنری و ورزشی میان دو‌ کشور را مورد بررسی قراردادند.


1399/07/21

Bookmark and Share   شماره خبر :2251 تعداد بازدید :38

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload