OK
اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان


به گزارش روابط عمومی اتاق مشترک ایران و عمان،  با توجه به عضویت عمان در کنوانسیون TIR- سیستم حمل و نقل جهانی – که با عنوان IRU شناخته می شود، موسسه ضامن و صادرکننده کارنه تیر  عمان، Synyar از تاریخ 27 آگوست 2020 (6 شهریور ماه) رسماً فعالیت عملیاتی خود را آغاز کرد. 
TIR یک معاهده بین المللی است که امکان حمل کالا از کشور مبدا ، از طریق کشورهای ترانزیت ، به یک کشور مقصد را در محفظه های مهر و موم شده که توسط گمرک از طریق یک سیستم چند جانبه و به رسمیت شناخته شده متقابل کنترل می شود را فراهم می آورد. این آسانترین و مطمئن ترین روش برای انتقال کالاها از چندین مرز بین المللی است که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای اپراتورهای حمل و نقل و مقامات گمرکی می شود.
IRU در بیانیه ای ضمن تقدیر از تصمیم برجسته سلطنت عمان برای عملیاتی کردن تعهدات خود طبق کنوانسیون TIR ، گفت: "عمان آخرین کشور در منطقه خلیج فارس است که کنوانسیون TIR در آن عملیاتی شده و بدین ترتیب پتانسیل تجارت منطقه ای و بین المللی خود را افزایش می دهد."
سلطنت در کنگره جهانی IRU 2018 که در مسقط برگزار شد ، متعهد شده بود تا کنوانسیون TIR را عملیاتی نماید. به گفته IRU ، از آن زمان ، گمرک عمان و اعضای IRU ، Asyad و Sinyar برای اجرای موفقیت آمیز TIR در عمان همکاری نزدیک داشته اند.
در این گزارش آمده است: "با وجود خطوط اختصاصی TIR بین عمان و امارات و پیوندهای تجاری موجود با سایر کشورهای عملیاتی TIR از جمله هند ، پاکستان و چین ، عمان می تواند از ترانزیت سریعتر و مطمئن تر در منطقه و فراتر از آن استفاده کند."
طبق گزارش IRU ، اولین محموله حمل شده براساس کنوانسیون TIR بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی، به جای دو روز کاری تنها در چهار ساعت از مرز عبور کرده است که نمونه ای از مزایای TIR برای منطقه است.


1399/06/10

Bookmark and Share   شماره خبر :2220 تعداد بازدید :54

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload